W  dniu 13.06.2017 r. (wtorek) odbyła się impreza „Witamy lato na sportowo w klimacie leśnym”.

Do udziału zaprosiliśmy zaprzyjaźnione przedszkola nr 34, 14, 19 i 8 z Koszalina, oddział przedszkolny ze Starych Bielic i Świemina, również Przedszkole z Bobolic, Mścic i Przedszkole Integracyjne z Koszalina.

Dzieci brały udział w zawodach sportowych, które zorganizował i poprowadził Pan Tomasz Jachnowiec. Walczyły o puchar Wójta Gminy Biesiekierz. Otrzymały medale i gwizdki. Po trudnej sportowej rywalizacji zaprosiliśmy wszystkich uczestmników do wspólnej zabawy przy muzyce.

Inną ciekawą atrakcją była przygotowana i poprowadzona przez Pan Krzysztofa Piotrowskiego ścieżka edukacyjno-przyrodnicza.

W trakcie imprezy dzieci miały zapewniony poczęstunek w postaci nuggetsów i kiełbaski na gorąco, owoców, soków i słodyczy.

Podczas imprezy można było zwiedzić stoisko Nadleśnictwa w Białogardzie, który obsługiwały panie Katarzyna Stypuła i Anna Jodłowska. Dzieci otrzymały brzozowe krążki drewniane z logo Lasów Państwowych, próbki nasion do samodzielnego wysiewu, temperówki i kolorowanki.

Można było również zapoznać się z wyposażeniem karetki ratownictwa Medycznego, potrenować masaż serca i sztuczne oddychanie na manekinie.

Serdecznie dziękujemy darczyńcom oraz Przyjaciołom Przedszkola za wsparcie i pomoc finansową przy organizacji imprezy:

• Panu Andrzejowi Leśniewicz,
  • Panu Andrzejowi Gad prezesowi Stowarzyszenia na rzecz rozwoju gminy Biesiekierz,
  • Panu Krzysztofowi Piotrowskiemu,
  • Pani Katarzynie Stypuła,
  • Pani Annie Jodłowskiej,
  • Panu Tomaszowi Jachnowiec,
  • Pani Agnieszce Kolanowskiej,
  • Panu Krzysztofowi Sobierajskiemu,
  • Panu Ryszardowi Plewak z Towarzystwa Agronomicznego „Agrokraj”,
  • Państwu Magdalenie i Robertowi Skurzyńskim,
  • Pani Klaudii Ludwiskowskiej,
  • Panu Marcinowi Maraszkiewiczowi
  • a także wszystkim wolontariuszom i młodzieży z Gimnazjum w Biesiekierzu.

Dziękujemy Pani Anecie Chmielewskiej-Szymańskiej za udostępnienie sali gimnastycznej, w której została zorganizowana wspaniała impreza.

Opracowała Pani Irena Tarnowska